2. HTTPS – SSL certifikát – zabezpečené pripojenie

Príklady chýbajúceho SSL certifikátu:

nezabezpecene-pripojenie
sec1
sec2
sec3

Zabezpečené pripojenie, TAKTO to má vyzerať a fungovať

zabezpecene-pripojenie

Prečo je HTTPS a SSL certifikát taký dôležitý ?

V minulosti sa skutočne SSL certifikát bežne nepoužíval, avšak s vývojom vírusov, trojských koňov a ďalšej hávede sme dospeli k tomu, že aj tá obyčajná prezentačná stránka môže byť infikovaná, a keďže stránky zbierajú citlivé údaje ip adresy, cookies, osobné údaje, môže dôjsť k ich odcudzeniu.

Práve preto spoločnosť GOOGLE pristúpila k zakomponovaniu nového SEO faktora = https pripojenia. V preklade spoločnosť Google povedala jasne = stránkam, ktoré používajú SSL certifikáty, čiže zabezpečené pripojenie budeme veriť VIAC!

Nebudete sa čudovať ak vo vyhľadávaní nájdete stránky s https umiestnené pred http.

Do top 10 v Google vyhľadávani bez https jednoducho nemôžete.

Čo sa týka ale spracovávania osobných údajov, napr. pri E-schopoch, firma ktorá nemá SSL certifikát riskuje podľa GDPR nariadenia POKUTU!

Netreba zabúdať ale na “Bounce rate – okamžitý odchod

Stránky, ktoré nemajú https pripojenie vačšinou zobrazia ako ste videli hore v príkladoch, upozornenie na nezabezpečené pripojenie, čo ma za následok okamžitý odchod klientov zo stránky.

Koľko stojí takýto SSL certifikát ?

Existuju na trhu v princípe 4 druhy SSL certifikátov

  • Let’s Encrypt
  • Obyčajný SSL certifikát
  • Wildcard SSL certifikát
  • EV SSL certifikát

V princípe pre firemnú stránku postačuje úplne Let’s Encryp, ktorý je zadarmo. Jeho implementácia do Vášho webu je ale spoplatnená, a nie vždy sa dá na starú web stránku implementovať hneď a jednoducho – týka sa to vačšinou natvrdo nakódovaných web stránok kedy musia byť všetky URL adresy ručne poprepisované a následne celý web otestovaný.

Pre E-schopy odporúčame minimálne Obyčajný SSL certifikát, a pokiaľ chcete vyzerať v očiach klientov najprofesionálnejšie viď. banky, odporúčame EV SSL certifikát.

Kde sa dajú SSL certifikáty kúpiť, resp. zaobstarať ?

Všetky platené certifikáty si viete kúpiť či už u svojho hostingového providera, alebo aj u externých firiem, kde môžete pozorovať veľký rozdiel v cene. Bohužial aj v tomto smere buďte obozretný, pretože niektoré druhy SSL certifikátov už boli prelomené a nemajú dobré meno ani bezpečnosť.

Pokiaľ potrebujete poradiť, neváhajte nás prosím kontaktovať cez LIVECHAT alebo TELEFONICKY 🙂

 

Ako hodnotíte tento článok ?
5/5

Zdielajte na:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Odporúčané články

prepojenie s kanalmi
CHYBY WEB stránok
webstranky

5. Prepojenie s kanálmi

Prečo je dôležité prepojenie s kanálmi ? Ľudia majú prirodzenú schopnosť podeliť sa so svojimi známymi o zaujímavosti. Každý podnikateľ dobre vie, že odporúčaná reklama

Zobraziť viac »
responzive
CHYBY WEB stránok
webstranky

3. rozmer WEB stránky, px

Prispôsobený obsah web stránky k zariadeniu – responzibilita Prečo je rozmer stránky tak dôležitý ? Každý užívateľ internetu používa iný monitor, tento monitor dokáže zobraziť

Zobraziť viac »

© 2019 webstranky-seo.sk

Všetky práva vyhradené pre Marketing Technologies s.r.o. 

Zdielať
scroll