2. HTTPS – SSL certifikát – zabezpečené pripojenie

Príklady chýbajúceho SSL certifikátu:

nezabezpecene-pripojenie
sec1
sec2
sec3

Zabezpečené pripojenie, TAKTO to má vyzerať a fungovať

zabezpecene-pripojenie

Prečo je HTTPS a SSL certifikát taký dôležitý ?

V minulosti sa skutočne SSL certifikát bežne nepoužíval, avšak s vývojom vírusov, trojských koňov a ďalšej hávede sme dospeli k tomu, že aj tá obyčajná prezentačná stránka môže byť infikovaná, a keďže stránky zbierajú citlivé údaje ip adresy, cookies, osobné údaje, môže dôjsť k ich odcudzeniu.

Práve preto spoločnosť GOOGLE pristúpila k zakomponovaniu nového SEO faktora = https pripojenia. V preklade spoločnosť Google povedala jasne = stránkam, ktoré používajú SSL certifikáty, čiže zabezpečené pripojenie budeme veriť VIAC!

Nebudete sa čudovať ak vo vyhľadávaní nájdete stránky s https umiestnené pred http.

Do top 10 v Google vyhľadávani bez https jednoducho nemôžete.

Čo sa týka ale spracovávania osobných údajov, napr. pri E-schopoch, firma ktorá nemá SSL certifikát riskuje podľa GDPR nariadenia POKUTU!

Netreba zabúdať ale na “Bounce rate – okamžitý odchod

Stránky, ktoré nemajú https pripojenie vačšinou zobrazia ako ste videli hore v príkladoch, upozornenie na nezabezpečené pripojenie, čo ma za následok okamžitý odchod klientov zo stránky.

Koľko stojí takýto SSL certifikát ?

Existuju na trhu v princípe 4 druhy SSL certifikátov

  • Let’s Encrypt
  • Obyčajný SSL certifikát
  • Wildcard SSL certifikát
  • EV SSL certifikát

V princípe pre firemnú stránku postačuje úplne Let’s Encryp, ktorý je zadarmo. Jeho implementácia do Vášho webu je ale spoplatnená, a nie vždy sa dá na starú web stránku implementovať hneď a jednoducho – týka sa to vačšinou natvrdo nakódovaných web stránok kedy musia byť všetky URL adresy ručne poprepisované a následne celý web otestovaný.

Pre E-schopy odporúčame minimálne Obyčajný SSL certifikát, a pokiaľ chcete vyzerať v očiach klientov najprofesionálnejšie viď. banky, odporúčame EV SSL certifikát.

Kde sa dajú SSL certifikáty kúpiť, resp. zaobstarať ?

Všetky platené certifikáty si viete kúpiť či už u svojho hostingového providera, alebo aj u externých firiem, kde môžete pozorovať veľký rozdiel v cene. Bohužial aj v tomto smere buďte obozretný, pretože niektoré druhy SSL certifikátov už boli prelomené a nemajú dobré meno ani bezpečnosť.

Pokiaľ potrebujete poradiť, neváhajte nás prosím kontaktovať cez LIVECHAT alebo TELEFONICKY 🙂

 

Ako hodnotíte tento článok ?
5/5

Zdielajte na:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Odporúčané články

google moja firma
CHYBY WEB stránok
webstranky

8. Google firemný profil

Prečo je Google firemný profil dôležitý z pohľadu firmy ? Každá firma sa potrebuje prezentovať formou internetu, čím viac ľudí k Vám zavíta tím väčšie

Zobraziť viac »
prepojenie s kanalmi
CHYBY WEB stránok
webstranky

5. Prepojenie s kanálmi

Prečo je dôležité prepojenie s kanálmi ? Ľudia majú prirodzenú schopnosť podeliť sa so svojimi známymi o zaujímavosti. Každý podnikateľ dobre vie, že odporúčaná reklama

Zobraziť viac »
responzive
CHYBY WEB stránok
webstranky

3. rozmer WEB stránky, px

Prispôsobený obsah web stránky k zariadeniu – responzibilita Prečo je rozmer stránky tak dôležitý ? Každý užívateľ internetu používa iný monitor, tento monitor dokáže zobraziť

Zobraziť viac »

© 2019 webstranky-seo.sk

Všetky práva vyhradené pre Marketing Technologies s.r.o. 

Zdielať
scroll